Financial Times-ი კიევის მერის, ვიტალი კლიჩკოს ვრცელ ინტერვიუს აქვეყნებს, სადაც ის ქვეყანაში არსებულ ვითარებასა და საგანგაშო გზავნილებზე საუბრობს. კლიჩკო...
ზურაბ ქადაგიძე ოპოზიციის შესახებ: შინაარსში კი არ „არ შედიან“, უბრალოდ არ შეუძლიათ! ზედაპირულობა — მათი სტილია. უნიათობა — მათი ბუნება. ყვირილი — არგუმენტების ერთადერთი ალტერნატივა
„ხალხის ძალის“ წევრი, დეპუტატი ზურაბ ქადაგიძე სოციალურ ქსელში ეხმაურება განათლების რეფორმაზე გამართულ დებატებს და წერს, რომ ოპოზიციურად განწყობილმა პროფესორ...
ვასერმანის ინტიმური ხასიათის მიმოწერა „ეპშტეინის ფაილებში“: აშშ-ში ოლიმპიური თამაშების ორგანიზატორმა სექს-დამნაშავესთან კავშირის გამო ბიზნესი დაკარგა
კეისი ვასერმანმა, ამერიკელმა ბიზნესმენმა და 2028 წლის ზაფხულის ოლიმპიური თამაშების საორგანიზაციო კომიტეტის ხელმძღვანელმა, განაცხადა თავისი...
ილჰამ ალიევი მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენციაზე: მადლიერები ვართ ჩვენი ქართველი მეგობრების, რომ უზრუნველყოფენ ძალიან მნიშვნელოვან ტრანზიტს
მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენციაზე აზერბაიჯანის პრეზიდენტმა ილჰამ ალიევმა კავკასიის რეგიონში საქართველოს როლი გამოყო. კერძოდ, მან ყურადღება აზერბაიჯანსა...
ნინო წილოსანი დებატებზე: ნული არგუმენტი ოპონენტების მხრიდან. სწორედ ამიტომ არ სურდათ დებატებში მონაწილეობა, ხვდებოდნენ, რომ ასეთი გაცამტვერება ელოდათ წინ
საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე ნინო წილოსანი ტელეკომპანია „იმედის“ გადაცემაში „ღია ეთერი – დებატები“ უმაღლესი განათლების რეფორმასთან...
მარიამ ლაშხი: განათლების დებატები — მასტერკლასი vs. ფიასკო, სულ უფრო ნაკლებად გვხვდება ოპონირება, რომელიც არგუმენტს, ცოდნასა და ქვეყნის მომავალზე პასუხისმგებლობის განცდას ეფუძნება, ამის მაგალითი დღეს პირდაპირ ეთერში ვნახეთ
ერთ მხარეს — პრემიერ-მინისტრისა და განათლების მინისტრის უმაღლესი დონის, ფაქტებზე დაფუძნებული გამოსვლა. პრემიერმა კონკრეტული მაგალითებით — ნიდერლანდების...
დავით ქართველიშვილი: მიუნხენი-2026 იქცა არა იმდენად კოლექტიური დასავლეთის ფორუმად, რამდენადაც მისი შიდა ბზარების გამოაშკარავების ვიტრინად
პარტია „ხალხის ძალის“ წევრი დავით ქართველიშვილი მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენცია-2026-ს ეხმიანება და აცხადებს, რომ წლევანდელმა ფორუმმა გლობალური უსაფრთხოების...
თამარ ჩიბურდანიძე: არჩევნებამდე ჯერ ადრეა და ასე თუ გაგრძელდა, დარჩენილ ოპოზიციას სანთლით საძებნელი ეყოლება საკუთარი ამომრჩეველი
პარტია „ხალხის ძალის“ წვერი, თამარ ჩიბურდანიძე, სოციალურ ქსელში ეხმაურება განათლების რეფორმის შესახებ გამართულ დებატებს და წერს, რომ ოპოზიციურად განწყობილმა...
დავით ქართველიშვილი: ბრიტანეთის გავლენის გაფართოების მექანიზმები, რომლებიც რუსეთის უსაფრთხოების შერყევას ისახავს მიზნად მის ტრადიციულ ინტერესთა ზონაში, სრულ სიმძლავრეზეა ამუშავებული
პარტია „ხალხის ძალის“ წევრი დავით ქართველიშვილი მსოფლიოში მიმდინარე პროცესებს ეხმიანება და აცხადებს, რომ ცენტრალურ აზიაში მიმდინარე მოვლენები სისტემური და...
დავით ჩიხელიძე გვარამია-ჯაფარიძის კოალიციის დაშლაზე: ოპოზიციის ყოველი ახალი გაერთიანება უკვე მკვდარშობილია, რადგან მათთვის ბრძოლის მიზანს და მოტივაციას არა ქვეყნის კეთილდღეობა, არამედ პირადი სარგებელი წარმოადგენს
ქართული პოლიტიკური სპექტრი მორიგი ცვლილების მომსწრე გახდა: გირჩმა კოალიცია „ცვლილებებისთვის“ დატოვა. ეს ნაბიჯი მოსალოდნელი იყო, რადგან გაერთიანება თავიდანვე...
გია აბაშიძე გვარამია-ჯაფარიძის კოალიციის დაშლაზე: რამე ქმედითი გააკეთა პოლიტიკაში ამ ნაცტრიომ? ვერაფერი, “ქართულ ოცნებაზე” ამბობენ “იშლებაო” და ბოლოს თავიანთი კანტორები ენგრევათ