ლაშა მაღრაძე: ადამიანებს, რომლებსაც უჩნდებათ სურვილი თავისი მდგომარეობა მატერიალური უპირატესობისთვის გამოიყენონ, ვაფრთხილებთ – კანონის დარღვევის ნებისმიერი ფაქტი იქნება გამოვლენილი და მოჰყვება შესაბამისი მკაცრი სამართლებრივი რეაგირება
სუს-ის მიერ ბოლო დღენახევრის განმავლობაში საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში ჩატარებული რამდენიმე ღონისძიების შედეგად 13 სხვადასხვა სისხლის სამართლის საქმეზე, დაკავებული და პასუხისგებაში მიცემულია 29 პირი
უკრაინის არმიის ყოფილი ხელმძღვანელი ვალერი ზალუჟნი აცხადებს, რომ ვოლოდიმირ ზელენსკიმ 2022 წელს უთანხმოების დროს უსაფრთხოების სამსახური მიუგზავნა, რაც მისი დაშინების მცდელობა იყო
ირაკლი კირცხალია გახარიას პარტიის წევრებს- ოჯახურ ღირებულებებზე კანონის განხილვას გაურბიხართ, დღეს ოჯახურ ღირებულებებზე ქადაგებთ, ეს არის თქვენი სახე, ეს არის დავალებები, რაც მოგდით თქვენ
გურამ ნიკოლაშვილი “პუბლიკას” ფოტოებზე: სპეციალური მისიით მიავლინეს პარლამენტში ფოტოგრაფი, რომელსაც უნდა მოეგროვებინა რუსული ანალოგის შესატყვისი მასალა. ამ ფოტოგრაფმა ცოტა ხნის წინ ევროკავშირის პრიზი მიიღო- დიახ, სწორედ ევროპელების ფული იხარჯება ამ უაზრო ვითომ-მაწაკობა სისულელეებში, რომლის წახალისებაც პრიზებით ხდება
სოზარ სუბარი: სახელმწიფო რწმუნებულის ინსტიტუტი, ან რეგიონული განვითარების სამინისტრო – ჩემი აზრით ამ ორიდან უმჯობესია გაუქმდეს სახელმწიფო რწმუნებულის ინსტიტუტი, რადგან ხელისუფლების ამ რგოლს კანონით, ფაქტობრივად, არანაირი უფლებამოსილება არა აქვს
სოზარ სუბარი: კორუფციასთან ბრძოლას, რა თქმა უნდა, მივესალმებით, თუმცა ნაბან წყალს ბავშვი არ უნდა გადავაყოლოთ და პრობლემები არ უნდა შეექმნას მიმდინარე და სამომავლოდ განსახორციელებელ პროექტებს
იონათამიშვილი: გახარიას პარტიის 7-მა წევრმა შშმ პირთა უფლებების საწინააღმდეგოდ მისცა ხმა! თუ არ იცოდნენ, რომელი საკითხი იდგა კენჭისყრაზე და ისე უარყვეს, ეს ერთი უბედურებაა, თუ შეგნებულად წავიდნენ წინააღმდეგი, მაშინ ეს არის შშმ პირთა უფლებების წინააღმდეგ გადადგმული აქტი
ბენ ანორის ადვოკატი: ვინ დაიჯერებს დღეს, რომ ელისო კილაძემ მისი ოფისის ერთი სართულით მაღლა ვინ რას საქმიანობდა, ეს არ იცოდა?! კილაძე ებრძოდა იმ „ქოლ ცენტრებს“, რომლებიც მათი კონკურენტი იყო